Klinika specjalizuje się w leczeniu i usuwaniu zębów w NARKOZIE pod nadzorem specjalisty intensywnej terapii * ORTODONCJA – aparaty stałe i ruchome.

Nasz adres

90-553 Łódź,
ul. Mikołaja Kopernika 46

42 637 00 61

 794 091 940

-->

Godziny otwarcia:
pn-pt: 800-1800
sob: 900-1400

Stomatologia


Stomatologia jest dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem uzębienia. Potocznie stomatologa nazywa się dentystą. Stomatologię można podzielić np. na zachowawczą czy estetyczną. Niestety wśród społeczeństwa pokutuje przeświadczenie iż wizyta u stomatologa musi być nieprzyjemna i bolesna. Otóż nie, częste kontrole stomatologiczne pozwolą w porę wychwycić i zapobiec pogarszaniu się uzębienia co ma bezpośredni wpływ na zdrowie i koszty. Pracujemy na nowoczesnych materiałach znanych renomowanych firm. Nasze wieloletnie doświadczenie świadczy o jakości naszych usług gdyż wciąż poszerzamy grono zadowolonych pacjentów


Protetyka


Protetyka jest działem stomatologii zajmującym się odbudową naszego uzębienia przy zastosowaniu sztucznych materiałów zwanych protezami, które powinny być wykonywane zawsze z najlepszych komponentów. Nasza klinika zapewnia Państwu protezy idealnie dopasowane dla każdego pacjenta. Chętnie pomożemy Państwu w temacie protetyki.


Protetyka estetyczna


Ma ona za zadanie poprawić wizualny aspekt naszego uzębienia. Mają tu zastosowanie korony i mosty porcelanowe, licówki. Korony porcelanowe to uzupełnienia pomagające odbudować strukturę i kształt zębów. Licówki to sformowanie stosowane do tzw. cieniutkich płytek ceramicznych które również są uzupełnieniem protetycznym. Stosuje się je przede wszystkim na zębach z przodu. Mosty porcelanowe to najprościej mówiąc uzupełnienie uzębienia. Mogą być mocowane na stałe do części naszego zęba naturalnego. Mosty protetyczne to alternatywa dla protez ruchomych, wyjmowanych.


Pedodoncja


Pedodoncja to dziedzina zajmująca się leczeniem uzębienia u dzieci. Najważniejszym w pedodoncji jest dobry kontakt stomatologa z małym pacjentem, który często bardzo boi się wizyty w gabinecie. Jeśli jest taka potrzeba leczymy również dzieci pod narkozą pod czujnym okiem lekarza anestezjologa. Nasze ponad 15 letnie doświadczenie spowodowało że kiedyś nasi mali pacjenci teraz przyprowadzają do nas swoje dzieci.


Leczenie i usuwanie zębów w narkozie


Nasza klinika specjalizuje się w leczeniu i usuwaniu zębów w narkozie pod czujnym nadzorem specjalisty intensywnej terapii. Jest to doskonała metoda aby wyleczyć zęby u osób panicznie bojących się wizyt u dentysty. Podczas takiego zabiegu można jednocześnie wyleczyć kilka zębów na raz. Jest to wygodny sposób aby doprowadzić swoje uzębienie do dobrego stanu.


Wybielanie zębów


Nowoczesne preparaty stosowane do wybielania zębów cechują się bardzo dobrą jakością i nie szkodzą zębom. Zabieg taki polega na nałożeniu specjalnego żelu, który poddaje się następnie działaniom promieni świetlnych a w efekcie usunięciu z płytki niechcianych przebarwień. Najczęściej zabieg taki trwa od 40 do 60 minut i wystarcza w zależności naszej diety i dbania o higienę jamy ustnej na 10 do 24 miesięcy. Należy pamiętać iż powinniśmy myć zęby 2-3 razy dziennie.


Stomatologia estetyczna


Potocznie uważa się że wybielanie zębów jest procesem szkodliwym dla szkliwa. Otóż nie, dzisiejsze komponenty do wybielania cechują się bardzo dobrą jakością i nie szkodzą zębom. Zabieg polega najczęściej na nałożeniu specjalnego żelu który w połączeniu z odpowiednimi promieniami świetlnymi wchodząc w reakcję oczyszcza nasze szkliwo. Cały zabieg trwa od około 40 minut do godziny i wystarcza w zależności od sposobu żywienia i dbania o higienę jamy ustnej na 12 do 24 miesięcy. W życiu codziennym nasza dieta ma wielkie znaczenie jeśli chodzi o zabarwienia zębów, bo np. osoby pijące dużo kawy, palące papierosy, jedzące słodycze które zawierają różnego rodzaju barwniki są bardziej narażone na zmianę zabarwienia zębów. Tu z pomocą przychodzi wybielanie uzębienia, które jako działanie estetyczne znacznie poprawia nasze uzębienie a co równie ważne nasze samopoczucie.


Ortodoncja


Ortodoncja do dział stomatologii zajmująca się korygowaniem wad zgryzu. To dentysta często kieruje pacjenta do ortodonty w celu potwierdzenia i ewentualnej korekty takiej wady. Często niezbędnym jest noszenie aparatu, na jedną ze szczęk - górną lub dolną.